Monday, February 9, 2026

Extrem volatilitet är varningssignalen – nästa fas blir brutal



Aldrig tidigare har jag sett så stora rörelser bland Large Cap-bolag, och på så kort tid. När jag började lära mig om aktier var bland det första jag hörde att småbolag växer fortare än stora bolag och att småbolag har högre volatilitet – alltså att aktier stiger mer och faller mer, kursgrafen är mer volatil. Stora bolag har mer förutsägbarhet och växer inte lika fort, men faller inte lika mycket heller. Det var helt fel, kan jag säga!

Stora bolag kan också stiga och falla fort och mycket. Jag har över 50 bra exempel, och i dag tänkte jag visa bara några av dem. Jag har aldrig tidigare sett så stora rörelser, och det måste betyda bara en sak: att börsen har räknat helt fel. Att nyheterna om framtiden förändras dagligen (vi får tacka Trump, Elon Musk och AI-försäljare för det).

Fondflöden och småsparare har tryckt upp aktiekurserna för mycket. Därför är det en av anledningarna till varför de faller, och ofta har man räknat helt fel på framtida vinster. Kurser stiger kraftigt i värde när goda nyheter (ibland även oväntade) dyker upp.

Hög volatilitet betyder att vi och fondförvaltare är oense om framtiden och ändrar oss snabbt på grund av osäkerhet, förändrad makroekonomi, vår syn på framtiden och ny teknik som dyker upp när vi minst anar det.

Knappt sex veckor har gått och redan ser vi rejäla uppgångar och nedgångar på Large Cap-bolag i Sverige:

31 % Electrolux
24 % Epiroc
24 % Sandvik
22 % SAAB
21 % Boliden
20 % PEAB
17 % Volvo Lastvagnar (äger)
11 % Swedbank (äger)

-34 % Betsson
-33 % Vitrolife
-31 % Troax
-26 % Truecaller
-26 % Volvo Cars
-24 % Hemnet
-23 % Sinch
-23 % Embracer

Trots att vissa av mina aktier redan har fallit −10 % i år är jag ändå på plus, vilket känns bra. Jag ser fler och fler på Twitter (X) som har sprängt sina portföljer. Anledningarna är simpla: för mycket koncentration i antingen samma bransch, för få innehav utan riskspridning eller helt enkelt köp av övervärderade bolag som har bara en väg att gå - ner.

Mycket kan man förutspå, men samtidigt finns det en del som är omöjligt. Just nu är vi inte ens i en börskrasch, och ändå finns det redan sparare som har förlorat en massa pengar. Sannolikheten är stor att det fortsätter falla – och länge.

Enligt det jag ser och hör på sociala medier är det troligtvis lite uppgång kvar (cirka sex månader) eftersom man trycker bland annat mer pengar. Trump gör vad som helst för att se en stigande börs, men sedan rasar troligtvis allt som aldrig förr. Värderingarna är för höga i USA, dubbelt mot snittet (Schiller PE på 40 och historiskt 17), samt hälften av befolkningen har inte råd.

Schiller PE har varit lägst år 1920 på nästan 5 och som högst 44 år 1999 innan allt kollapsade med -78% över 2,5 års tid. Nu är det annorlunda tänker vissa, nej. Det är det inte. USA behöver rasa minst 30%.

Jag hörde även att för varje uppsagd person påverkas 1,5 personer till som också blir arbetslösa. “Employers announced layoffs for 108,435 people in January, a 118% increase over last year. No January has matched that count since 2009.
Med andra ord kommer det att bli en ond spiral med cirka 270 000 arbetslösa – bara hittills i år. 

Det har även varit stora uppsägningar under 2025 på 1,2 miljoner tjänster. Ha 20–30% kassa och avvakta en krasch som vi aldrig tidigare sett. Har du inte kassa, bygg upp den. Sälj av dyra aktier. Du kanske minns hur det ser ut och känns när allt lyser rött med −4%, −7% och −12% varje dag. Då är det inte köpläge – det är bara början på ännu större ras. Då vill du inte ha belåning eller vara fullinvesterad. Du är smartare än så, du läser ju bloggen. Tack för det, och stay safe.

(Jag är inte finansiell rådgivare, det är bara mina tankar och bloggen är endast för inspiration och underhållning).

Två Månadslöner

Sunday, February 8, 2026

Jag har varnat i månader, nu är det nära



Imorgon kommer jag berätta varför det är så viktigt att ha flera månadslöner sparade i rena pengar. Det funkar bra med sparkonto med, så länge dessa är lättillgängliga. Jag har sparat i flera månader och det måste du också. Bygg upp en buffert. Köp inget i onödan. Det som kommer framöver kan bli värre än något vi tidigare har varit med om.

Jag märker att många fortfarande tänker att allt löser sig. Att börsen alltid studsar tillbaka snabbt. Att det inte är så farligt. Men jag tror att det är farligt att tänka så just nu. Osäkerheten är stor och saker förändras snabbt. Jobb försvinner, bolag pressas och marknaden svänger kraftigt från dag till dag.

Själv handlar jag väldigt lite på börsen just nu. Jag köper bara sådant som jag verkligen tycker är köpvärt och som jag kan tänka mig att äga under väldigt lång tid. Jag stressar inte. Jag jagar inga snabba vinster. För mig är det viktigare att skydda det kapital jag redan har än att försöka bli rik snabbt.

Det du gör nu kommer spela stor roll för din framtid. Antingen blir du en av dem som tvingas sälja i panik när allt faller. Eller så är du den som står stabil, har pengar redo och kan ta möjligheter när andra inte kan. Skillnaden ligger ofta i förberedelserna, inte i tur.

Eftersom du läser den här bloggen vet jag att du bryr dig om dina pengar. Du vill behålla ditt kapital och helst se det växa över tid. Du vill inte förlora en enda krona i onödan. Det får du inte heller. Det respekterar jag och det är exakt därför jag skriver det här.

Just nu väljer jag att vara försiktig. Jag väntar. Jag observerar. Och jag ser till att ha trygghet i form av kapital. Det måste du också ha.

Nu ska jag njuta av en solig vinterdag. Mer information kommer mycket snart. Missa inte morgondagens inlägg. Det kan bli viktigare än du tror.

Två Månadslöner

Saturday, February 7, 2026

Jag bryr mig – kanske lite för mycket ibland



Jag har tänkt en del på det här med att bry sig. För mig är det inte bara något man säger, det är något man gör – varje dag. Jag bryr mig väldigt mycket. Kanske mer än vad som är vanligt. Men det är så jag är, och jag tror faktiskt att världen hade varit lite bättre om fler gjorde detsamma.

Jag bryr mig till exempel om min hyresgäst. Jag vill att allt ska gå smidigt och vara tydligt. Om något går sönder ska det fixas direkt. Ingen ska behöva bo med bekymmer som går att lösa. Jag vill att de som hyr av mig ska känna sig trygga, veta att jag finns där och tar ansvar. Det känns viktigt, både för mig och för dem.

Jag bryr mig också om mina ankor hemma. De får värme, skydd, god mat och kärlek – inte bara från mig, utan också från varandra. Jag försöker se till att de har det bra varje dag. Jag ger dem aktiviteter, lite roligt att göra, och ser till att de inte fryser eller saknar något. Det är små saker, men de betyder mycket.

Samma sak gäller mina prylar. Jag rengör dem varje år, lagar om något går sönder och är alltid försiktig när jag använder dessa. När jag säljer något, packar jag in det fint och ordentligt. Inte som vissa andra som skickar saker i en pizza-förpackning eller en Lidl-kasse. Jag har faktiskt fått hem brädspel på det sättet, och visst, det funkar, men det ser inte bra ut. Jag vill att mina köpare ska känna att de får något fint. Jag använder lyxförpackningar jag sparat från datorgrejer, presenter och annat – allt för att visa respekt för både prylen och den som köper den.

Jag bryr mig om min fru också, förstås. Jag vill att hon ska ha det bra i vardagen. Jag bryr mig om vår hund, försöker gå på promenader så ofta jag kan. Jag bryr mig till och med om mig själv – tränar, äter hälsosamt, använder krämer och tar hand om kroppen.

Jag bryr mig om mina investeringar också. Jag väljer trygga vägar, och jag försöker lära andra hur man kan undvika att förlora pengar. När jag skrev min bok la jag ner mycket tid på att förklara logiska och enkla beslut som faktiskt fungerar. Inga krångliga teorier – bara sunt förnuft.

Samma sak med kortspelet jag skapade. Jag la över 100 timmar på research. Ville att det skulle passa så många som möjligt, vara enkelt men ändå spännande, fungera för färgblinda, gå att hålla i handen och ha mycket värde i en liten förpackning. Jag har sålt ett par hundra men jag räknade med att det skulle gå fortare och skulle säljes fler. Att spela kortspel är inte populärt i Sverige och de som spelar kör oftast samma tråkiga spel om och om igen. Vågar inte prova annat. 

Kort sagt – jag bryr mig. Jag bryr mig väldigt mycket om allt jag gör och allt jag satsar på. I 9 av 10 fall uppskattas det, och det värmer verkligen i hjärtat. Men ibland gör det ont när andra inte ser den tid och energi jag lagt ner. Men så är livet. Man kan inte göra alla nöjda – men man kan åtminstone försöka, med hjärtat på rätt plats.

Två Månadslöner

Thursday, February 5, 2026

Evolution Gaming analys 2026, är aktien köpvärd?



När jag köpte Evolution Gaming tyckte jag att aktien var billig redan vid 900 kronor. Då handlades bolaget till ett P/E-tal runt 15. Det betyder ungefär 60 kronor i vinst per aktie varje år. För mig kändes det lågt för ett bolag som Evolution, särskilt eftersom vinsten dessutom förväntades växa över tid. I mina ögon borde ett sådant här bolag värderas till minst P/E 20. Och även då hade aktien inte varit dyr.

Men som det ofta brukar bli när jag köper aktier, så började kursen falla. Månad efter månad. Det känns nästan som en regel vid det här laget. Så fort jag börjar köpa in mig så går aktien ner. Tyvärr.

Till slut föll aktien till under 600 kronor. Då hamnar P/E-talet strax under 10. För mig är det väldigt svårt att förstå varför. Det finns egentligen bara två rimliga förklaringar. Antingen tror stora fondförvaltare att vinsterna kommer att sjunka kraftigt framöver, eller så får många fonder helt enkelt inte äga Evolution längre av någon anledning.

Tittar man på ägarlistan så verkar det faktiskt ligga något i det. Det är förvånansvärt få fonder som äger aktien i dag, och även få ETF:er. Jag såg också i ett forum att utdelningen förväntas minska med cirka 4 kronor jämfört med förra året. Så det verkar som att låga förväntningar och brist på fondägande är det som pressar aktiekursen. Mer än så ser jag faktiskt inte. Helt otroligt.


Om man tänker ett steg till blir det ännu märkligare. Även om Evolution skulle sluta växa helt, men ändå behålla sin starka position i branschen, så tjänar bolaget fortfarande runt 60 kronor per aktie. Av det delas cirka 30 kronor ut i utdelning, vilket ger över 5 procent i direktavkastning. Resterande nästan 30 kronor går till aktieåterköp. Det innebär runt 10 procents avkastning per år, även om verksamheten skulle stå helt stilla.

Jag har väldigt svårt att förstå varför inte fler köper aktien, och dessutom i stora mängder. Marginalerna är extremt höga, bolaget är i stort sett skuldfritt och för bara något år sedan var Evolution en av börsens absolut bästa aktier. Nu känns det som att marknaden helt har glömt bort bolaget.

I dag släpptes dessutom rapporten som visar resultatet för perioden januari till december 2025. Det ska bli väldigt intressant att se om siffrorna kan få marknaden att tänka om. För just nu känns värderingen mer än låg.

Nettoomsättningen ökade 0,2% till 2 066,5 MEUR (2 063,1) och totala rörelseintäkter minskade 4,3% till 2 118,2MEUR (2 214,1)

Resultat per aktie uppgick till 5,24 EUR (5,94) 

Försäljning är oförändrad, cirka 58 kr i vinst. Dåligt? Visst är det -4% men att aktien ska falla från 900 till under 600 kr förstår jag inte. Det går bra för bolaget. Enligt VD så har Evolution levererat ett starkt fjärde kvartal 2025, även om siffrorna vid första anblick inte ser perfekta ut. 


Nettoomsättningen landade på 514,2 miljoner euro, vilket är en minskning på 3,7 procent jämfört med året innan. Samtidigt uppgick EBITDA till 341,5 miljoner euro, vilket motsvarar en imponerande marginal på hela 66,4 procent. I konstant valuta växte omsättningen med 4,9 procent, vilket ger en mer rättvis bild av utvecklingen.

Ser man till hela 2025 beskriver bolaget året som ett av de starkaste någonsin ur ett operativt perspektiv. Nya spel lanserades, studior byggdes ut globalt och bolaget hanterade flera tuffa utmaningar, bland annat cyberbrottslighet och problem kopplade till regleringar. Trots detta levererade Evolution både starka marginaler och ett mycket bra kassaflöde.

Regionalt gick Asien tillbaka till tillväxt, Nordamerika växte i stabil takt och Latinamerika fortsatte att utvecklas väl, särskilt i Brasilien och Argentina. Afrika visade också hög tillväxt. Europa däremot tyngdes av hårdare regleringar och var den svagaste regionen under kvartalet.

Framåt ser det väldigt spännande ut. Produktplanen för de kommande tolv månaderna beskrivs som den starkaste hittills, med nya spel och ett exklusivt samarbete med Hasbro. Inför 2026, som också är Evolutions 20-årsjubileum, känns framtidsutsikterna fortsatt mycket starka.

Bolaget avvaktar med att lämna utdelningsförslag och kommer istället med ett besked om detta senare under kvartalet. Det kan hända att det blir låg utdelning på 15 kr och istället kommer Evolution köpa tillbaka fler av egna aktier. Bolaget avvaktar nog om hur marknaden kommer reagera på börsen. Faller kursen, blir återköp. Går den upp, blir utdelning. Vad tycker ni?

I kassan finns det 800 miljoner euro och bolaget tjänar ca. 300 miljoner euro varje kvartal. I slutet på mars kommer Evolution ha 1 100 miljoner och kan lätt dela ut 550 miljoner i utdelning vilket är ungefär som tidigare, 30 kr per aktie. Obs, gör alltid egen analys.

Två Månadslöner

Wednesday, February 4, 2026

Novo Nordisk rasade på börsen, är det dags att plocka upp aktien?



Novo Nordisk föll 14 % i USA. Vad tror ni händer i Danmark idag?

Jag tycker faktiskt att rapporten ser helt okej ut. Läkemedelsbolaget Novo Nordisk redovisar en omsättning som var högre än väntat under fjärde kvartalet. Rörelseresultatet kom in ungefär som marknaden hade räknat med. Styrelsen föreslår också en höjd ordinarie utdelning. Den totala utdelningen väntas landa på 11,70 danska kronor per aktie, jämfört med 11,40 tidigare. Det motsvarar över 3%.

Försäljningen i USA ökade med 3 %.
Försäljningen inom sällsynta sjukdomar ökade med 5 %.
Försäljningen inom fetma och diabetesvård ökade med 7 %.

Resultatet före skatt blev 34 185 miljoner, jämfört med 35 557 året innan.
Resultatet efter skatt landade på 26 891 miljoner, mot tidigare 28 230.

Inför 2026 räknar bolaget med en justerad försäljningstillväxt på mellan minus 5 och minus 13 %, beräknat i konstanta valutor. Även den justerade rörelsevinsten väntas hamna inom samma intervall, alltså mellan minus 5 och minus 13 %.

VD Mike Doustdar säger att Novo Nordisk under 2026 kommer att möta prismässiga motvindar på en allt mer konkurrensutsatt marknad. Samtidigt lyfter han fram den starka starten efter lanseringen av Wegovy tabletten i USA och menar att bolaget fortsatt har goda möjligheter att driva volymtillväxt under de kommande åren.

frågan är, vad ska man fokusera på nu? Kortsiktig motvind eller långsiktig volymtillväxt? Novo Nordisk är bland dom största bolagen i Europa, deras produkter efterfrågas allt mer och aktien borde aldrig falla till noll. Jag äger många aktier redan och låg på svag minus innan rapporten, hur det blir under dagen är troligtvis fortsatt nedgång mot 300 dkk. Om jag hade velat köpa fler aktier hade jag delat upp det över året. Vi får se hur jag gör idag.

The Board of Directors has decided to initiate a new share repurchase programme of up to DKK 15 billion. Det är nästan 1% av alla aktier. 

Två Månadslöner

Tuesday, February 3, 2026

Ras i Guld, Silver och Bitcoin



Oftast (inte alltid) ser man rejäla nedgångar efter rejäla uppgångar på börsen. Det spelar mindre roll vad det gäller, en aktie, fond eller ett index. I dag tänkte jag slänga in ett par bilder här. Den ena visar guldindex och den andra silverindex.

sociala medier har det de senaste dagarna skrivits att både guld och silver har rasat i värde. Guld föll omkring 10% och silver cirka 26%, om jag minns rätt. På en enda dag. I vanliga fall är det en rejäl dipp, men i det här sammanhanget är det inget ovanligt alls. Det är fullt normalt, även om dessa två skulle falla ytterligare 50%. Under de senaste tio åren har både guld och silver gett flera gånger pengarna – det är i sig onormalt.

Vanligtvis är det tråkiga, inflationsskyddade tillgångar som knappt växer 7% per år, men här har investerare fått omkring 50% per år.



är det panik? Kaos? Nej, det handlar bara om vinsthemtagningar. Dipparna syns knappt ens i kursgraferna. Däremot är det viktigt att komma ihåg att ingenting växer till månen, allt rättar till sig till slut. Bitcoin växer inte heller för evigt, och bolag som är populära i dag låter som långsiktiga investeringar. Men det räcker med lite konkurrens eller att kriget tar slut, så kan vi få se rejäla ras även där.

Mycket kan förändras snabbt. Därför rekommenderas indexfonder, alltså globala indexfonder, till alla nybörjare – och det med all rätt. Den största nackdelen är att USA står för cirka 70 % av globala index, vilket gör att man behöver komplettera med fler fonder. Fler regioner och länder för att minska USA-exponeringen.

Till exempel: 50% globalfond, 20% Norden (eller Sverige), 20% Europa och 10% i annat, som Asien eller liknande. Då har man ändå runt 35 % investerat i USA via globalfonden. Det man ofta glömmer är att bolag i Europa och Sverige säljer enorma mängder i USA, så den faktiska exponeringen mot USA är närmare 50%, trots att det står Europa- eller Sverigefond.

Tyvärr är okunskapen bland investerare enorm. Många läser bara rubriken och tror att de förstår vad de äger. Många jag pratat med säger rakt ut: ”Jag vet inte vad jag äger.” Det är faktiskt riktigt läskigt. En annan viktig sak att ta upp är svenska småbolagsfonder. De innehåller ofta nästan alla de största svenska noterade bolagen, eftersom dessa räknas som småbolag i jämförelse med världens största bolag.

Två Månadslöner

Monday, February 2, 2026

SCA - uppgång på 40% kommer



SCA visar -24% på börsen senaste 3 och 5 åren. Betyder det att det är en dålig investering idag? Absolut inte. Tvärtom tycker jag, låt mig förklara. Vad aktien gör är ofta helt irrelevant mot vad bolaget är värd. I detta fallet är bolaget värd mycket mer än aktiekursen visar. 

"SCA baserar sin värdering av skogstillgångar på genomförda skogsmarkstransaktioner i de områden där SCA äger skog. Det treåriga genomsnittliga marknadspriset som används vid värderingen av SCAs svenska 
skogstillgång minskade till 372 SEK/m3sk den 31 december 2025 jämfört med 388 SEK/m3sk föregående år. 

Det bokförda värdet på SCAs skogstillgångar uppgick per 31 december 2025 till 103,8 (107,3) miljarder SEK."

Skog i SCA är värd över 100 miljarder. Du kan nu köpa hela SCAs skog och även industrier som gör vinst för 80 miljarder. Det låter som en riktigt bra affär i mina ögon. Hur mår industridelen?

Januari - december 2025 blev det 20 427 (20 232) MSEK i försäljning.
Rörelseresultatet minskade till 4 432 (5 027) MSEK. 
Operativt kassaflöde uppgick till 3 078 (3 187) MSEK. 
Resultat per aktie var 4,56 (5,18) SEK.
Styrelsen föreslår en utdelning om 3,00 (3,00) SEK per aktie. 

EBITDA minskningen relaterade främst till lägre försäljningspriser och negativa valutaeffekter. 

Vi kan avrunda vinsten neråt, för säkerhetsskull till 4 kr. Om vi ger ett värdering på lägsta möjliga, också för säkerhetsskull, så ger jag PE 8, alltså 8x4=32 kr för industridelen. Nettolåneskulden uppgick per 31 december 2025 till 10 939 MSEK, en minskning under kvartalet med 795 MSEK. Likvida medel var på 590 MSEK. Så skulden är lite över 10 miljarder.

Ok, nu kan vi räkna. 100 miljarder är vad skogen är värd. Industri är värd 32 kr per aktie x antalet aktier på 702 miljoner, det är 22 miljarder för industridelenSkulden är på cirka -10 miljarder och i kassan är det 0 kr. Jag får det till 112 miljarder i börsvärde. Dagens värde är cirka 80 miljarder. Det är exakt 40% kvar till rimlig värdering. En aktie från 112 kr borde gå upp ca. 40% framöver till 156 kr. Nu är bolaget undervärderad med bra marginal även för framtida misstag.

Två Månadslöner

Sunday, February 1, 2026

Paradox - Paradise lost



Har sagt det i flera års tid nu, att både Spiltan, Tin Fonder och småbolagsfonder inte kommer tjäna pengar på Paradox framöver. Det är precis vad som har hänt. Enligt bild ovan kan du se uppgångar vissa månader men det beror på bland annat nya spelsläpp, pandemin eller liknande temporära händelser.

Rimlig värde för bolaget är fortfarande runt 120-130 kr och just nu känns som att botten är satt i aktien och bara uppgång kvar, men för att få uppgång krävs nya spelsläpp, fler DLCs, uppdateringar eller rejäla kostnadsbesparingar. Om inget av dessa saker sker snart så kommer kursen fortsätta nedåt. 

Jag gick in på bolagets hemsida för att läsa rapporten men blev inte mött väl, fick ett felmeddelande. Inte ens Paradox vill visa mig siffrorna.


Jag har massor med anledningar till varför jag inte äger eller rekommenderar andra att göra det. Ändå finns det över 12 000 aktieägare på Avanza idag. Sedan pandemi har det dock bara minskat. År 2021 fanns det nästan 17 000 aktieägare. Folk lämnar helt enkelt och med all rätt. Det jag ser är följande:

Begränsad antal nischade spelare. Målgruppen är relativt liten, vilket gör det svårt att nå storskalig tillväxt. När spelen vänder sig till en smal publik krävs stark lojalitet för att behålla spelarna över tid. Samtidigt innebär detta att varje tappad spelare får större påverkan på intäkter. 

Trötta på samma spel. Spelarna upplever en mättnad när nya titlar upplevs som variationer på samma koncept. Brist på innovation, återanvändning av mekaniker och liknande innehåll leder till att engagemanget minskar. Detta gör att spelare snabbare lämnar för nya upplevelser eller helt tappar intresset för genren.

Konkurrenter levererar bättre spel. Konkurrerande aktörer lyckas erbjuda högre kvalitet, bättre spelmekanik, starkare berättelser eller mer polerat utförande. Detta höjer spelarnas förväntningar och gör det svårt för svagare aktörer att konkurrera, särskilt om de inte kan matcha samma nivå av uppdateringar, support och community-engagemang.

Hård konkurrens och prispress, vem som helst kan skapa spel nu. Spelmarknaden har låga inträdesbarriärer. Idag kan små team eller till och med enskilda utvecklare skapa framgångsrika spel med begränsade resurser, som exempelvis Minecraft och Valheim. Detta leder till ett stort utbud av spel, vilket skapar prispress och gör det svårare att ta betalt för premiuminnehåll. Konsumenterna har många alternativ och kan snabbt byta till billigare eller gratis alternativ. 

Paradox har även blivit mer blankad, från 0,4% till 1,6% senaste månaderna. Enligt rapporten är försäljningen samma 2025 som 2024. Dock 23% högre under fjärde kvartalet. Ni vet, Jul och ledighet. Rörelseresultat föll 80%. Vinsten för helåret blev 1,19 kr. Ingenting med andra ord. År 2024 var det 5,54 kr, även där tycker jag att värderingen är max PE 10 som är 55 kr per aktie. Den kostar ca. 120 kr idag.

"The Board proposes an ordinary dividend of SEK 5.00 (SEK 3.00) per share, and a special dividend of SEK 0.00 (SEK 2.00) per share."

Hämtade från deras hemsida. Ni får 5 kr i utdelning och en special utdelning på 0 kr. Låter som riktigt bra specialutbetalning. Ni får den såklart den 32 mars 2026 (jag skojar). Jag ser bara röda flaggor överallt och förstår inte hur man ens tänker när man köper aktier i Paradox...

Två Månadslöner